Stratení v hrôzostrašnom lese: Flochová

Steve Jobs, v čiernom roláku, je bosý a kráča. Vedľa neho sa jeho krokom prispôsobuje John Scully, riaditeľ spoločnosti PepsiCola, neskôr jeden zo siedmich generálnych riaditeľov Applu.  Steve Jobs tvrdil, že stretnutia v podobe prechádzok sú kreatívnejšie a inšpiratívnejšie.

Albert Einstein vymyslel teóriu relativity na bicykli, Ludwig van Beethoven skomponoval svoje najväčšie symfónie po prechádzkach a Charles Darwin mal v okolí svojho domu „cestičku na premýšľanie.“

V to ráno sa vybral na prechádzku lesník Flochbardt, kamarát nemeckých prisťahovalcov, ktorí postavili slovenské banské mestá. Nič nevymyslel. Ale jeho meno dalo meno najvyššiemu vrcholu Kremnických vrchov, Flochovej.

Vyberme sa na jednu z najvyšších vyhasnutých sopiek na Slovensku! Na Flochovú.

Predierajme sa cez zmiešaný les, tichší ako stredoveké banské mestá po zazvonení večerného zvonu, hlbší ako Mariánska priekopa.

Kráčajme opatrne popri potôčiku, od prepadliska k prepadlisku, cez machom obrastené kamene, prekračujme popadané stromy.

A s každým krokom sa nám les bude  zdať viac a viac temný,  budeme bystriť zrak, či spoza niektorého stromu na nás nezačne mieriť lesník Flochbardt, alebo či nás nepríde pozdraviť medveď hnedý.

Alebo, že nás vysmejú lesná víla Bartoška a lesný škriatok Bartoška. Taneční a životní sparring partneri, pre ktorých bola Flochová tanečným parketom.  

Alebo, že sa zrazu dostaneme časťou cestou hrdinov SNP až na Svrčinník, druhý najvyšších vrchol Kremnických vrchov, len na skok od Flochovej, alebo k Čremošnianskemu tunelu, najdlhšiemu železničnému tunelu na Slovensku, a k bielej Harmaneckej jaskyni.

Vyhasnuté sopky stredného Slovenska. Niekedy manažovali klímu na celom svete. Z banských miest vytvorili Kuvajt stredoveku. A ich meď chránila objaviteľské lode Kolumba.

Na japonskú sopku Fudži hľadí muž. Na nohách má bežecké topánky. Každý deň odbehne 10 km a potom píše. Jeho meno je Haruki Murakami. Behať by mohol aj pod Flochovou. Len potom by Nórske drevo dostalo iné meno.

Chcete s nami spoznávať Slovensko aktívne a dobrodružne? Rezervujte si miesto na jednom z našich kempov: Kontakt