Kemp na Kréte

Running and hiking camp – Spilia Village Kréta

02.06.2024 - 09.06.2024

Kemp na Kréte
Kemp na Kréte

Najkrajší, najvoňavejší a najakčnejší grécky ostrov. Miesto, kde sa zrodila európska civilizácia.
Zaži Krétu ako ju nepoznáš – 8 dní, ktoré ti zmenia život.

 

Osem dní nabitých turistikou, behom, kompenzačnými cvičeniami, power jogou, strečingom, regeneráciou na plážach a pri mori a úžasnou krétskou atmosférou!

 • 3x turistika
 • 10 h tréningov
 • Diagnostika behu, bežecká technika, rôzne druhy bežeckých tréningov
 • Intenzívne tréningy na stred tela a panvové dno
 • Večerná power joga na pláži pri západe slnka
 • Meditácia, relaxácia a antistresové dychové techniky
 • Relax na krásnych plážach
 • Inšpiratívna atmosféra najautentickejšieho miesta na Kréte

Cena campu je 1.400€ *

0ks k dispozícii

Hiking & running camp

A tak sme jedného dňa vystúpili z lietadla na Kréte. Boli sme tu prvýkrát a nevedeli sme, čo nás čaká. Odvtedy sme sa na tento nádherný grécky ostrov vrátili niekoľkokrát. A vždy sme tu objavili niečo nové. 

Kréta je presne to miesto, kam sa chceš vrátiť, pretože tu necháš kúsok svojho srdca, nielen toho cestovateľského, ale predovšetkým turistického a bežeckého.

More na ostrove je také priezračné, že na niektorých miestach vidíš až 40 metrov pod hladinu. Hory sú tu také majestátne vysoké, že sa nemusia červenať pred našimi Vysokými Tatrami či dokonca Alpami! 

Centrálnu časť ostrova vypĺňa niekoľko horských systémov s masívnymi vrcholmi a príkrymi žľabmi. Krétske hory sú prevažne vápencové, je tu takmer 3.000 jaskýň, množstvo priepastí a kaňonov. 

No a v jednej z nich sa údajne narodil Zeus, boh všetkých bohov, a božstvo na tomto ostrove sídli dodnes. Veď presne sem Zeus uniesol Európu, fénickú princeznú, s ktorou splodil syna Minoa, prvého Európana. 

Na Kréte Ariadna rozpriadla svoju niťDaidalos skonštruoval krídla, aby so svojim synom Ikarom mohol vyletieť až k oblakom. 

Kréta je jediný grécky ostrov s  výrazným horským rázom. A to kvôli štyrom horským masívom, Lefka Ori (Biele hory), Ida, Dikti a Sitia, ktoré vyzerajú ako hrdé veľhory. Krajina je tu mnohotvárna, nebudeš na môcť vynadívať na kontrast mohutných hôr, krásneho mora obmývajúceho biele, ružové, či čierne pláže, striedanie horských úsekov a náhorných planín, a všadeprítomnú antickú históriu a veľký taliansky vplyv. Mieša sa tu to najlepšie z talianskej a grétskej gastronómie, ochutnáš tu tie najlepšie jedlá a po každej večeri ti prinesú flaštičku grappy, ktorú tu nazývajú raki

Mnohé časti sveta sa stretli tu, na tomto jedinom mieste, na tomto jedinečnom ostrove: krištáľovo čistá voda s nikdy nekončiacou modrou, monumentálne hory, hlboká história, mestečká a dedinky obkolesené príťažlivou jednoduchosťou, vždy prítomné úsmevy ľudí, staré dvere, cez ktoré môžeš nahliadnuť do arabskej tradície, a romantické západy slnka, pri ktorých sa môžeš zasnívať a nechať svoje myšlienky blúdiť do neznáma. Toto miesto má všetko!

Lefka Ori alebo „Krétske Alpy“ je najväčší vápencový masív Kréty s druhým najvyšším vrcholom KrétyPáchnes, ktorý ma výšku 2.453 m. Tu nájdeš aj viac ako 58 vrcholov vyšších ako 2.000 m, čo je takmer to isté ako v našich Západných Tatrách. Je tu niekoľko horských chát, v ktorých sa budeš cítiť ako na Terynke. No a v zime je od výšky 1.000 m viac ako dvojmetrová snehová prikrývka. 

Pre Lefka Ori sú typické rokliny. Je ich tu viac ako 50. Leží tu aj slávna a dychberúca Samaria, jedna z najdlhších roklín Európy, a o čosi kratšie a divokejšie rokliny Imbros a Agia Irini

A presne sem sa vyberieme, na západ Kréty! 

Presne tam, kde je Kréta najautentickejšia

Tam kde je malebná dedinka Spilia, obkolesená olivovníkmi, kde voňajú všadeprítomné pomaranče a kde na chvíľu zastal čas. 

Vieš, že slávny grécky lekár Hippokrates predpisoval vzduch na Kréte ako zázračný liek na množstvo chorôb? A vieš taktiež, že priemerný Kréťania spotrebuje viac ako 30 l olivového oleja ročne? 

Tu budeme vítať dni tréningom a behom, vychutnávať si slnko a more na pláži, tu budeme objavovať slávne hory, kde dodnes sídlia bohovia, tu zažijeme aj tú pravú grécku atmosféru a pohostinnosť.

Neváhaj! Poď do toho s nami! Kde by si chcela začať behať a turistikovať, ak nie tu!

Čo vás čaká?

 • 4x bežecký tréning pre začiatočníkov a mierne pokročilých vrátane rozdýchania, rozcvičenia, dynamického strečingu, bežeckej abecedy
 • 4x kompenzačný kondičný tréning
 • 3x power joga, meditácie a relaxácie
 • relax na nádherných plážach
 • diagnostika behu, technika behu, dychové techniky
 • 3x turistika na najkrajšom gréckom ostrove, na Kréte

Termín

02.06.2024 - 09.06.2024

Program

1.  Deň

Privíta nás Chania, najväčšieho mesta Kréty. Už kľukatou a malebnou cestou pod horami a nad morom, pomedzi vysoké cyprusy a farebné oleandre sa naladíme na tento božský ostrov. Stále nevieš, čo ťa čaká, ale si zvedavá a veľmi sa tešíš na nové zážitky.

2.  Deň

Tento deň privítame ranným kondičným a bežeckým tréningom. Prvýkrát vybehneš popod olivovníky, okolo vinohradov. Tu na chvíľu zastaneš. Budeš pozorovať neďaleké more. Z diaľky bude k tebe doliehať zvuk kostolného zvonu a keď sa nadýchneš, v nose ucítiš vôňu pomarančov. A cestou späť si jeden odtrhneš zo stromu. 

Neskôr si budeme vychutnávať nádherne priezračné more a krásnu pláž. 

No a večer strávime power jogou na pláži, meditáciou a vizualizáciou ďalšieho dňa. Aký len bude?

3.  Deň

Tento deň strávime v pohorí Lefka Ori alebo Krétskych Alpách. A veruže bude to deň plný krás a zázrakov! Čaká nás celodenná túra 18 km roklinou, Samariou. Je to jedno z najpôsobivejších a najmalebnejších oblastí ostrova.

Roklina prerezáva skalné steny s výškou od 200 do 2.300 m. Tu budeme obdivovať najkrajšie krétske cyprusy. Tu stretneme posledné voľne žijúce divé kozy, ktoré Kréťania volajú Agrimi alebo Kri-Kri. Prejdeme okolo opustenej dediny Samaria, v ktorej sa nachádza kostol zo 14. storočia. Až sa dostaneme do prímorskej dediny Agia Rouméli, kde sa vykúpeme v nádherných vodách Líbyjského mora. No a pri následnej relaxácii pri bazéne budeme s úsmevom na tvári spomínať na krásny deň.

4.  Deň

Dnes nás čaká opäť ranný kondičný a bežecký tréning. Zaradíme aj dynamický strečing a obľúbené cvičenia na stred tela a panvové dno. Opäť budeme aj na pláži, aby sme si užili krásny krétsky slnečný deň. 

Deň ukončíme power jogou na pláži s pohľadom na more a zapadajúce slnko, dychové techniky a meditácia nás pripravia na ďalšiu turistiku.

5.  Deň

Dnešný deň strávime v horách. Vraj roklina Imbross je krajšia ako Samaria! Je to skutočne tak? Roklina pôvodne spájala Chaniu a Sfakiu, bola dejiskom rôznych bitiek počas tureckej okupácie v rokoch 1821 a 1867. Cestou budeme obdivovať cyprusy, duby a krétske javory. Ale aj červeno sfarbený skalný oblúk, Xepitira Arch.

Preskúmame aj dedinku Frangokastelo s romantickou zrúcaninou benátskej pevnosti z roku 1371. Tu medzi mohutnými múrmi k nám budú doliehať hlasy tajomných rytierov, ktorí sa údajne zjavujú každý rok 17.mája hneď po východe slnka. V neďalekej dedine Chóra Sfakion sa necháme unášať pohľadom na temné vlny Líbyjskeho mora.

A čo budeš robiť večer? Vyber sa do miestnej taverny na námestí, možno tam bude živá grécka hudba, alebo do taverny pod platanmi. Je to len na tebe!

6.  Deň

 

Agia Irini je divoká a drsná, pričom ale „Irini“ znamená pokoj. A presne ten pokoj v duši budeme v tento deň hľadať. A spoznávať roklinu, kam takmer nik nechodí. Tu budeme prekračovať kamene, dvíhať hlavy k vysokým stenám, v ktorých možno objavíme jaskyňu.

V miestnej taverne nám usmievavý Grék pripraví souvlaki, výborný šalát a výdatnú polievku. Taký ten pravý grécky obed, na ktorom si pochutíme pod olivovníkmi. Vieš, že na Kréte rastie viac ako milión olivovníkov? 

Aj túto túru ukončíme na pláži Líbyjského mora. Dedinka Sougia má tú správnu ospalú hipisácku atmosféru, ktorá si ťa získa na prvý pohľad.

 

  7.  Deň

 

Ráno nás opäť prebudí spev vtáčikov, opäť si zaviažeme šnúrky na teniskách, aby sme vybehli medzi olivovníky a pomarančovníky. Opäť stretneme miestnych farmárov, ktorí nám zakričia „kalimera“. Opäť ucítime vietor vo vlasoch a slobodu v srdci.

Tento deň strávime oddychom na pláži a s veľkým úsmevom na tvári. Cítiš sa stále lepšie a lepšie. Nevieš, čím to je, ale je to tak. A páči sa ti to.  

Večer ešte zaradíme power jogu na pláži a meditáciu, relaxáciu pri bazéne a nekonečné rozhovory nad pohárom lahodného gréckeho vína.

 

 

 

8.  Deň

 

Posledný ranný kondičný a bežecký tréning, posledné zastavenie na kopci medzi olivovníkmi s výhľadom na more. 

Potom sa zbalíme a vyrazíme a vyrazíme do Chanie, aby si sa ešte mohla túlať jej romantickými uličkami a ešte chvíľu nasávala atmosféru tohto božského ostrova. Ako sa cítiš? Fantasticky! Chceš sa sem vrátiť? Jednoznačne!

 

*Cena: 1.400,00 € /osoba

V cene je zahrnuté:

 • 4x bežecký tréning vrátane rozdýchania, rozcvičenia, dynamického strečingu, bežeckej abecedy

 • 4x kompenzačný kondičný tréning

 • 3x power joga, meditácie a relaxácie

 • diagnostika behu, základy a technika behu, dychové techniky

 • 3x turistika na Kréte, najkrajšom a najdobrodružnejšom gréckom ostrove

 • relaxácia na nádherných krétskych plážach

V cene nie je zahrnuté:

 • Letenka na trase Viedeň – Chania – Viedeň, letenku si, prosíme zakúp podľa vlastných preferencií napríklad tu: https://www.kiwi.com/sk/
 • Cestovné poistenie

Ďalšie informácie

 • Počet miest je limitovaný na 10 osôb
 • Miesto je garantované až po úhrade faktúry
 • Zmena programu vyhradená