kitesurfing & hiking camp lefkada

coast, holland, north sea
mountains, canada, girl

Lefkada: Karibik Európy či princezná Iónskych ostrovov, no hlavne raj pre windsurferov a kitesurferov!

Čo spája muža menom Wilhelm Dörpfeld a Homérovú Ithaku? Lefkáda. Tento nemecký archeológ venoval veľa času a energie, aby dokázal, že Homérove eposy boli založené na historických faktoch, a že presná poloha Ithaky, domova Odyssea je na východnom pobreží dnešnej Lefkády, ktorú na mape nájdeme ležať medzi ostrovmi Korfu a Kefalónia. Najbližším známym susedom je malý ostrov Skorpios, ktorý bol ešte donedávna vlastníctvom Onassisovej rodiny. Ako jediný z gréckych ostrovov je spojený s pevninou pohyblivým mostom, ktorý sa každú hodinu otáča, aby otvoril kanál, a tým umožnil vstup lodiam do miestnej maríny, ktorá je mimochodom jedna z najmodernejších v celom Grécku a kde môže kotviť až  1 000 lodí.

Lefkáda je oproti ostatným gréckym ostrovom výnimočná počtom prenádherných pláži s tyrkysovomodrou farbou mora na jeho rozlohu a malými vzdialenosti medzi jednotlivými plážami, čo Vám umožňuje vidieť veľa za krátku dobu. Očarujúce sú prevažne pláže západného pobrežia, medzi ktoré patria aj dve najznámejšie,  a to Porto Katsiki a Egremni. Tieto pláže sa pravidelne objavujú na prvých priečkach rebríčkov v medzinárodnom hodnotení a sú označené symbolom Modrej vlajky (ocenenie zakladajúce sa prevažne na čistote a bezpečnosti).

Názov ostrova je odvodený od gréckeho slova “lefko” – biely, presne ako útes na južnom cípe, kde dnes stojí maják, no v legendách označený ako miesto, z ktorého z nešťastnej lásky skočila grécka poétka Sapho.

Rovnaký názov Lefkáda nesie aj hlavné mesto ostrova, ktoré sa nachádza na severe, kúsok od pohyblivého mosta. Tu sa okrem už spomínanej maríny nachádza promenáda plná tradičných gréckych reštaurácií tzv. taverničiek, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať či už večeru alebo letný drink pri romantickom západe slnka a následne sa nechať viesť uličkami starého mesta, tými malebnými typicky gréckymi úzkymi uličkami zvanými „Sokakia“, ktoré vás privedú na hlavné námestie, kde v 60.rokoch zaspievala pre domácich svetová operná diva Maria Callas a počas prechádzky môžete obdivovať architektúru starej časti mesta, ktorá pochádza ešte z čias benátskej okupácie.

A tu budeme objavovať silu svojej vnútornej bohyne a budeme sa učiť kitovať! V najlepšej európskej destinácii pre windsurfing a kitesurfing!

Budeme spoznávať tento modro-zelený ostrov, na ktorom hľadala útočisko poetka Sappho.

Budeme bývať v kaskádovom aparthoteli Kastro Maistro s bazénom a tenisovými kurtami, neďaleko fascinujúcej pláže Agios Ioannis, ocenenom “modrou vlajkou” a ideálnym miestom pre ranný beh pri východe slnka, v spoločnosti šumu mora, či romantickú večernú prechádzku pri západe slnka. Pláž je plne organizovaná, nájdete tu taverny, bary, kaviarničky, ktoré poskytujú lehátka a slnečníky.

Pripravili sme pre Vás sedem dní nabitých kitesurfingom, turistikou, morom, zdravým jedlom a prechádzkami na pláži:

Kitesurfing & Hiking Camp

Čo Vás čaká?

9 hodín kitesurfingu v “hot spot” destinácii v Európe windsurfing and kitesurfing s lokálnym inštruktorom

1x turistika v štýle Jedz, modli sa a miluj avšak opačne. Po výstupe na jeden z najvyšších vrchov ostrova sa okamžite zamilujete do výhľadu, ktorý sa Vám naskytne a pripraví vás o reč. Tu sa nachádza aj kaplnka zasvätená prorokovi Eliášovi, kde zapálite sviečku a v tichosti sa pomodlíte alebo vyslovíte prianie a následne v dedinke Egklouvi budeme jesť veľa domácich dobrôt v miestnej taverničke na malebnom námestí pod storočným platanom, tzn. prírodnou klimatizáciou a možno sa budeme mať šťastie a zažijeme klasickú ikonu starých Grékov a popri srkaní ouza si zahráme s miestnymi stolovú hru tavli (backgammon), alebo nám aspoň porozprávajú nejaký zaujímavý príbeh o ostrove, ktorý nenájdeme v žiadnom turistickom bedekeri

1x SUP cruise, súkromná celodenná plavba tradičnou gréckou loďkou po vodách, kde sa plavila aj Jackie Kennedy s možnosťou vyskúšania SUP boardu. Navštívime malebné mestečko na susednom ostrove Meganisi, zakotvíme na rôznych malých plážičkách, kde si zaplávame a zregenerujeme telá po náročných športových aktivitách predošlých dní. Pre tých, čo nemajú dosť budeme mať na každej zastávke k dispozícii SUP boardy na objavovanie miest, kam sa loďka nedostane a možno budeme mať šťastie a uvidíme aj chránený druh korytnačky „Caretta-caretta“, ktorá je typická pre túto oblasť

1x večerné barbeque

Program:

1. deň: Konečne je to tu! Máte motýle v bruchu, neviete úplne presne, čo Vás čaká, ale veľmi sa tešíte. Nasadáte do lietadla a o necelé dve hodiny vystupujte na letisku v Preveze, pripravené na nové dobrodružstvá. Krátkym, 15 minútovým trasferom Vás odvezieme z letiska až pred kaskádový aparthotel Kastro Maistro. Viete, že jeho majiteľ bol jedným z prvých kitesurferov na Lefkade? Zoznámite sa s ním!

2. deň: Ráno Vás prebúdza šum mora, nedočkavo si obliekate bežecké veci, obúvate bežecké tenisky, aby sme spoločne privítali deň behom popri nádhernej pláži a pripravili na to, čo nás čaká kompenzačným tréningom. Po výdatných a predsa zdravých raňajkách sa presnunieme k moru, a prvá lekcia kitesurfingu môže začať. Naučíte sa základy, zoznámite sa s kitom a v hĺbke Vašej dobrodružnej duše ucitíte, že tento vodný drak sa stane Vašim dobrým kamarátom. Večer sa budete smiať od ucha k uchu a pri tradičnej gréckej večeri si budete vzájomne vymieňať prvé dojmy. Ešte nie ste dobré kamarátky? Aj to príde!

3. deň: Šum mora a prvé ranné slnečné lúče Vás opäť vyťahujú z postele, tešíte sa sa ranný beh na pláži, aj na nadväzujúci tréning, dnes pridáme viac posilovania a strečingu, aby ste boli dobre pripravené na druhý deň na kite. Po raňajkách nedočkavo nasadáte do auta, dnes už ucítite ten bájny grécky vietor vo vlasoch a soľ na perách, možno chytíte dobrú vlnu, možno padnete do vody, ale opäť vstanete, silnejšie a odolnejšie a s tým najširším úsmevom. Večera Vám budet chutiť ešte viac ako v prvý deň a dojmy budú čoraz intenzívnejšie.

4. deň: Egklouvi! Kite vymeníme za turistické topánky a vyberieme sa jeden z najvyšších vrchov ostrova, kde sa okamžite zamilujete do výhľadu, ktorý sa Vám naskytne a pripraví Vás o reč. Tu sa nachádza kaplnka s bielo-modrou vežičkou, kde budete môcť zapáliť sviečku a v duchu vysloviť svoje prianie. A následne budeme ochutnávať veľa domácich dobrôt v miestnej taverničke na malebnom námestí pod storočným platanom. Viete, že toto miesto je zasvätené šošovici?

5. deň: Ranný beh pri pozorovaní vĺn a slnečných lúčov odrážajúcich sa na hladine mora Vám už chýbal! Dnes si ho opäť doprajeme, aj kompenzačný silový tréning, veď silu budete potrebovať na skrotenie draka! Už je to zábava, už to pre Vás začína byť návykové. Kite ožíva a Vy ho s ľahkosťou ovládate. Cítite slobodu a obrovskú energiu. Pri večernom barbeque opäť ochutnávate lokálne špeciality, vnímate silu skupiny, veľa sa spoločne smejete, tancujete.

6. deň: Viete, čo spája Jackie Kennedy a Mariu Callas? Nie je to len Aristoteles Onassis, ale aj Lefkada! V tento deň sa z Vás stanú grécke bohyne! Čaká Vás súkromná celodenná plavba tradičnou gréckou loďkou po vodách, kde sa plavila aj Jackie Kennedy s možnosťou vyskúšania SUP boardu. Navštívime malebné mestečko na susednom ostrove Meganisi, zakotvíme na rôznych malých plážičkách, kde si zaplávame a zregenerujeme telá po náročných športových aktivitách predošlých dní.

7. deň: Tento deň je len Váš! Vychutnáte si piesok, pláž, tyrkysovo modré more, taverny na pláži, dobré jedlo, víno, obdivné pohľady Grékov.

8. deň: Skutočne je tu posledný deň? Ešte raz sa ráno prebehneme po pláži, zasnívame sa pri pohľade na hrajúce sa vlny a energizujúce slnko. A pri nástupe do lietadla si uvedomíte, že ste prišli ako neznáme, ale odchádzate ako najlepšie priateľky, že ste v sile ženskej skupiny našli vlastnú silu a že Lefkada Vám dala novú motiváciu a inšpiráciu. Kedy sa opäť vidíme?

Termíny (v objednávke, prosím uveďte, o ktorý termín máte záujem a pre koľko osôb):

Leto 2022

Cena: 1.299,00 € 

V cene je zahrnuté:

– let ekonomickou triedou s príručnou batožinou z Viedne  

– transfery na Lefkade (letisko, kitesurfing, turistika)

– 7x ubytovanie

– 7x raňajky

– 9 hodín kitesurfing, inštruktor, výbava

– 1x turistika vrátane obeda

– 1x barbeque (bez nápojov)

– 1x privátny výlet tradičnou gréckou lodou

– lokálny sprievodca  (slovensky hovoriaci)

Po celý čas budeme mať k dispozícii SUP boardy

V cene nie je zahrnuté:

– obedy, večere a nápoje

– vstupné

– cestovné poistenie a cestovné poistenie extrémnych športov

Počet miest je limitovaný na 10 osôb.

Miesto je garantované až po úhrade faktúry.

Storno podmienky

Zrušenie – storno poplatok: 

60 a viac dní pred začiatkom: 0% z ceny

30 – 59 dní pred začiatkom: 50% z ceny

0-29 dní pred začiatkom: 100% z ceny

Termín vrátenia je podmienený konaním tretej osoby – dopravcu resp. dodávateľa